środa, 13 kwietnia 2011

Nova - 10 / 396

10 z 396 to tak w zaokrągleniu licząc 2,5 % - więc droga przede mną długa ;)
Ale od początku nastawiałam się że czas będę odliczać w latach a nie w miesiącach :)

Proszę Państwa, oto pierwsze 10 kwadratów w projekcie z mojej Wish List - czyli Nova rozpoczęta :)

Materiały:
Monocanva 18 ct White
Mulina DMC
Mulina Anchor


Długo zastanawiałam się z której strony zacząć, jednak padło na prawy dolny róg ze względu na to że są tam najciemniejsze kolory i mam nadzieję że nie będzie po nich widać ew. upływu czasu :)

Wyszywa się bardzo przyjemnie, jedyną trudność sprawia trzymanie i operowanie ramą, szybko ręka się męczy. Próbuję temu zaradzić, zobaczymy z jakim skutkiem :)

Jeszcze o ramie - wg wytycznych ze wzoru, materiał powinien mieć 16 x 20" czyli ok. 41 x 51 cm. Moja rama ma 45 x 52 cm. Przymierzając się do wyszywania najpierw kupiłam w markecie budowlanym najtańszy obraz w formacie zbliżonym do rozmiaru materiału. Z tym że o ile w sklepie wydawało się że to jest lekkie, o tyle po paru przymiarkach w domu ręce mi odpadały. Uprosiłam więc menża swojego i zrobił mi ramkę z leciutkich, cienkich listewek drewnianych kupionych także w markecie budowlanym.Listewki trzymają się na tych metalowych narożnikach, które wg mojego menża można kupić w każdym sklepie metalowym czy tego typu i kosztuje to jakieś grosze.

8 komentarzy:

 1. Kurcze ta NOva to niedługo mi się będzie śni po nocach jak ten schwalm :O)
  Trzymam kciuki, na pewno się uda ją skończy w szybkim tempie.

  OdpowiedzUsuń
 2. z przyjemnością będę podglądać postępy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. AGA!!!!!!!! GRATULEJSZYN
  udało się zacząć juhuuuuuuuuuu. Ja właśnie wyszywam 82 kwadracik :) A co do ramki - muszę sobie taką skonstruować koniecznie :) ale to jak wrócę znad morza :)
  Jestem ciekawa Twoich kombinacji odnośnie tego żeby nie bolały ręce :) - bo moje ręce też cierpią bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że Nova nie zachwyciła mnie tak jak inny wzór Genny Morrow - Wheels of color. Ale jak tak patrzę na Twoje i dziewczyn poczynania to coraz bardziej mi się podoba. Z przyjemnością więc będę podglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. GRATULACJE!!! Ależ się cieszę że zaczęłaś :) No i już masz aż dychę! Ramka Twego menża piękna jest. Ciekawa tylko jestem czy faktycznie taka leciutka. Choć ja na swoją sklepową narzekać nie mam powodów. Tylko że ja na stole wyszywam....
  Ja też w latach będę liczyć powstawanie tego wzoru zatem skończymy razem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No i zaczęłaś, super!! Będę wiernie kibicować i podziwiać:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Aploch - chciałam ją zważyć ale mi się nie udało :D Ale lekka jest - no i odkąd nie muszę jej trzymać w ręku to już w ogóle mam luksusy :D

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw ślad ...