poniedziałek, 17 maja 2010

Table Runner by Ruth Hanke - 3

Ostatni raz pisałam o tym bieżniku TUTAJ czyli już prawie rok odleżał czekając aż się nad nim zlituję. I pewnie jeszcze by poleżał gdyby nie spotkanie w Białymstoku, i dziewczyny które mnie dopingują w dalszym wyszywaniu ;)

"Przeszkodą" zniechęcającą mnie do dalszej pracy był ścieg opisany na schemacie jako box stitch, a do niego zero wyjaśnienia czy jakichkolwiek podpowiedzi. Próbowałam ze zdjęcie wyszywać tak czy owak, ale ciągle prułam bo mi się nie podobało jak się ścieg układa, czyli coś było nie tak w prowadzeniu nitki.

Gackowa mi podpowiedziała, że to może być ścieg kwadratowy. Oczywiście internet takiego ściegu na oczy nie widział ;) Więc już byłam o krok od zrobienia mostków cerowanych po prostu. Ale...

No właśnie, ale - jakiś czort mnie męczył żeby jeszcze poszukać. Buszując na hardangerowym blogu Krzysi znalazłam ścieg czteroboczny ( Four Sided Stitch ). A jak już wiedziałam jak się nazywa, bez problemu znalazłam instrukcję.

Four sided stitch embroidery instructions

Można go robić w poziomie:Albo w pionie:Można też tak:Mnie było wygodniej w pionie.

I zrobiłam podwójną nić pomiędzy poszczególnymi kwadratami, tak mi bardziej pasowało bo ścieg robiłam 8-ką i jak była na połączeniu pojedyncza, to z bloczkami był za duży kontrast.Po wyszyciu dwóch takich elementów wszystko sprułam i na podstawie instrukcji podanej w polskiej gazecie Sabrina wydanie specjalne do ściegu kwadratowego wyszyłam to po raz n-ty. Ale o tym już w kolejnym wpisie ;)

Na "deser" moje krzywe pajączki.

8 komentarzy:

 1. jejku jaki ładny ten bieżnik!! a gołębie oczka są super profi - bo jak to w naturze bywa dwóch jednakowych przecież też nie uświadczysz :) kibicuję do dalszej pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Yenn, nie wiem dlaczego nie mogłyśmy się dogadać, bo ja Ci od początku ten ścieg sugerowałam.... w takim wydaniu jeszcze go nie robiłam, ale po skosie to i owszem.

  Bieżnik będzie piękny !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bieżnik super wychodzi! Będę dopingować do skończenia bo śliczne są hardangerowe wzorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się cudny bieżnik :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Yenn działaj działaj - coś pięknego się zapowiada!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Krzysiu, bo ja matołek jestem ;) I może dlatego, że najczęściej ten ścieg pojawia się schodkowo tak jak u Ciebie, a tutaj jest pole do wypełnienia tym ściegiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znalazłam jeszcze jeden ścieg, co by tu się nadawał. Gdzie wkleić zdjęcie i opis?
  Gackowa

  OdpowiedzUsuń
 8. Agata, może na multiply? Albo gdzie Ci wygodniej :)

  Ja znowu nie mam aparatu a jedną czwartą środka zrobiłam i chciałam się pochwalić ;)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw ślad ...