poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Table runner by Ruth Hanke - 2 (help!!)

Dwa posty temu pisałam o moim hardangerowym bieżniku.

Prawdziwym powodem dla którego "wywlekam" go na światło dzienne jest to, że potrzebuję pomocy :)

Schemat kupiłam na e-bay, jako oryginał. Cała instrukcja która została przesłana, to xero albo napisane było na starej maszynie i xerówka z tego. Schemat wygląda jak narysowany ręcznie, i w paru miejscach jest mało czytelny.

I pojawiła się "zagwostka" - ścieg opisany jako box stitch.

Na schemacie to wygląda tak, pola opisane jako Z:Na zdjęciu które jest dołączone do instrukcji wygląda tak:Jedynym ściegiem z opisu który by mi "pasował" jest ścieg nazwany STAR FILLER, poniżej opis do niego:Dobrze myślę? Jakieś inne pomysły? :)

14 komentarzy:

 1. widziałam te wzór u dziewczyn na multiply, nie mam bladego pojęcia o tej technice haftu więc nie pomogę, dla mnie najlepsze wyjście by było poszukać lepszy jakościowo wzór

  OdpowiedzUsuń
 2. Mhhh jakoś mi się nie wydaje bo w tym star filler masz kwadraty i w ścrodku coś (nawet nie wiem czy to french knot czy dziurka - a jak dziurka to nie za bardzo wiadomo jak zrobiona) a na tym zdjęciu marnej jakości wygląda na to że dziurek jest więcej stanowczo niż tylko "po środku jakiegoś kwadratu). Ja nic nie wymyślę chyba - Krzysia help!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie mnie też nie do końca pasuje... a może wymyślić tam coś innego? Coś innego by tam pasowało może?

  Ewa - ja mam ten wzór na multiply :) Ale jeśli widziałaś u kogoś innego to będę wdzięczna za sznurka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. moim zdaniem tam można zrobić zwykłe ósemki na przęsełkach i też będzie dziurawo i będzie ładny efekt pasujący do tych krzyży maltańskich które są obok.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magda, przeceniasz mnie ;) Co to sa ósemki na przęsełkach? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyszłam, obejrzałam a teraz idę myśleć, bo i wzór i zdjęcie nie jest zbyt czytelne...... mam jednak pewne podejrzenia.....

  OdpowiedzUsuń
 7. To może być taki ścieg jak na 101 stronie w książce Elegant Hardanger Feeling- masz ją chyba. Trzy zdjęcia w górnym rogu.
  To jest haft przewlekany, ściągając mocniej nitkę robisz te otworki, tak mi się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 8. i jeszcze.... Magda też ma rację, to mogą być i ósemki, tylko tam nie trzeba nitek wycinać, a ściągać tak mocno nitkę roboczą, żeby się dziury porobiły. To jednak kwestia nazewnictwa, bo czy wtedy nazwiemy je przęsełkami ?

  OdpowiedzUsuń
 9. pewnie,że znalazłam..Ciebie !!
  ale popytam się
  całuski

  OdpowiedzUsuń
 10. Krzysiu, znalazłam te ściegi - faktycznie, mogłoby pasować - jak się mocniej ściągnie to wtedy powinien powstać układ tych "dziur" które na zdjęciu widać. Bardzo Ci dziękuję za podpowiedź, spróbuję to wyszyć i zobaczymy co wyjdzie.

  A te ósemki na przęsełkach o których mmadziula wspominała to tak jak przęsełka bez wyciągania nitek? O to chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 11. yenulka ósemkami nazywam to coś co zobaczysz między innymi na pierwszym zdjęciu tu u Krzysiu http://krzysia.blox.pl/html czyli po wyciągnięciu nitek, kiedy zostają Ci tylko przęsełka owijasz je tworząc ósemki. Moim zdaniem z wyciągniętymi nitkami ładniej wygląda niż tylko mocne naciąganie nitki.

  OdpowiedzUsuń
 12. Magda, to źle Cię zrozumiałam, masz na myśli normalne przęsełka cerowane, a ja myślałam o takim oplatywaniu ósemkami nitek nie wyciętych.

  Yenn, zrobisz jak Ci będzie pasowało, bo zwykle przęsełka cerowane też tam mogą być, sprawdź jak bez wycinania będzie się dobrze prezentować.

  OdpowiedzUsuń
 13. Magda - to ja już rozumiem :) Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Box stich to ścieg kwadratowy, wyraźnie go widać na zdjęciu. To rząd kwadracików przylegających do siebie bokami. Robi się to w rzędach poziomych od prawej do lewej strony. Tu ścieg jest przez 4 nitki. Gratuluję schematu, to chyba oryginał jest.

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw ślad ...