środa, 25 sierpnia 2010

Table Runer by Ruth Hanke - 4

Bieżnika przybywa, chociaż dzieje się to wolniej niż bym sobie tego życzyła ;) Zbyt dużo innych rzeczy mnie rozprasza, zbyt dużo czasu spędzam w necie i na blogach. Do tego wzięłam się za długo odkładany remont (malowanie) jednocześnie nie wyprowadzając się z domu, co się koszmarem logistycznym i porządkowym okazało i zahaczam o skraj histerii :)

Aczkolwiek co nas nie zabije to nas wzmocni, co nie?:)

Pewnego dnia, po dziesięciu godzinach pracy, około trzech godzinach odkurzania i przenoszenia książek oraz ponad półgodzinnej walce z młodym żeby posprzątał zabawki przed spaniem, postanowiłam się zrelaksować przy robótkach nie zważając na późną mocno godzinę.

I co? I trzeba było lepiej iść spać zanim sięgnęłam po bieżnik.

I teraz zagadka - czego na tym zdjęciu nie powinno być? (na niedokończone krzyże maltańskie nie patrzymy ;)

A jak już się dopatrzyliście, to teraz fotostory jak się coś takiego naprawia ;)

Na początku jest cięcie - i to w miejscu w którym nie powinno go być ;)

A potem wyciąga się z tkaniny jedną nitkę, blokuje się od tyłu robótki i przewleka się góra/dół imitując splot tkaniny. Należy pamiętać, żeby prowadzić nić idealnie w linii brakujących nitek - na poniższym zdjęciu specjalnie jest zrobione źle i strzałkami podkreśliłam miejsca, w których nić została nierówno przeciągnięta od tyłu do przodu, przez co nie wyszła idealnie w tym miejscu, w którym powinna.Ot i cała filozofia. Prawda że proste? Aczkolwiek powiem wam że wzrosło mi ciśnienie jak już po pięciu minutach gapienia się bez zrozumienia uświadomiłam sobie co zrobiłam :D

7 komentarzy:

 1. Proste. Owszem. Ale upierdliwie irytujące!
  Jak remont w domu ;-D

  OdpowiedzUsuń
 2. Aga ja Ci tego remontu współczuję niebotycznie.

  A co do siedzenia w necie i na blogach to ja muszę jakąś sobie reglamentacje wprowadzić bo czasami jak spojrzę na siebie z boku a w dodatku z perspektywy przeblogowanego czasu to aż się serce kraje ile robótek by przybyło :)

  I chyba od września sobie postanowię że do kompa siadam dopiero jak dłubnę jakąś pracę a nie odwrotnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko pierwszy raz tak się przeżywa, jak wszystko co pierwszy raz ;) potem omyłkowo przecięte nitki już nie przerażają, a nabywa się wprawy w tkaniu-cerowaniu :))) Po wypraniu, nawet jeśli trochę koślawo przewleczmy nitki, nic nie będzie widać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Misz-masz i posprzątane! Bardzo zgrabnie Ci to wyszło!

  OdpowiedzUsuń
 5. Yenulko,
  Pieknie wyszło Ci to naprawianie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że już naprawione:) Pięknie bieżnik przyrasta!

  OdpowiedzUsuń
 7. super sobie poradziłaś:)
  i w miarę możliwości spokojnego remontu!!!

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw ślad ...